Význam farieb

 

Často sa ma pýtajú, aký význam majú farby, z ktorých sú náramky zhotovené. Ako je známe, v súčasnosti "letia" červené šnúrky alebo náramky, ktoré majú chrániť proti urieknutiu. 

Tu sú tri možnosti: 

AK veríte na možnosť urieknutia a na to, že vás červená šnúrka môže uchrániť pred takýmto útokom, tak samozrejme má pre vás červená šnúrka alebo náramok význam a nepochybne vám dodá istotu a ochráni vás. AK neveríte na úreky, tak pre vás akákoľvek šnúrka na zápästí nemá iný význam ako okrasný. A AK veríte na možnosť urieknutia, ale neveríte, že vás červená šnúrka ochráni, tak sa môžete takouto šnúrkou omotať hoci od hlavy po päty a neposkytne vám žiadnu ochranu a musíte použiť iný druh obrany, taký, ktorému veríte. 

Alebo ináč - akákoľvek mágia (či už ide o talizmany a amulety, zariekavania, použitie liečivých kameňov a polodrahokamov, alebo šnúročky okolo zápästia) je založená na viere, ktorú si človek nosí v sebe. 

Napriek tomu uvádzam korešpondencie jednotlivých farieb - teda ich vzťahy k hviezdam, znameniam, prípadne vlastnostiam. 

Biela: Mesiac, vyššie vedomie, duchovno, mier, čistota a očista. 

Čierna: Saturn, ovládnutie, spútanie, prvotný chaos, temnota, pohltenie energie, uzemnenie, úplná zmena, uzavretosť, úkryt.

Hnedá: Zem,  hmotné statky, úrodnosť, žatva, plodnosť, priateľstvo.

Purpurová:  Jupiter, duchovné schopnosti, múdrost, vláda, súd, duševná a morálna sila, spoločenské postavenie.

Modrá: Jupiter, vody, múdrosť, pravdivosť, pokrok, ochrana, pokoj, ticho, štastena, komunikácia, inšpirácia. 

Zelená: Zem, Venuša, hojnosť, plodnosť, úspech (skôr hmotnej povahy), pomáha pri liečení telesných chorôb, poranenia), financie, posvätné stromy a rastliny, rast.

Ružová: Venuša, náklonnosť, sympatia, priateľstvo, romantika, nežná láska, starostlivosť, výchova, práca s deťmi, požehnanie.

Červená: Mars, oheň, vášeň, sexualita, sila, priebojnosť, odvaha a presdenie vlastnej vôle. rýchlá akcia, ovládanie, velenie, riadenie, dominania a vôľa prežiť. 

Oranžová: Merkúr, úspech, zmluvy a dohody, legálne konanie, informácie, štúdium, bankovníctvo, obchod, povzbudenie, prispôsobivosť, priťahovanie dobrých vecí.

Žltá:  Slnko, vzduch, inteligencia, predstavivosť, jasnosť, pamäť, logika, ráciou, učenie sa, odstránanie blokov a prekážok, príťažlivosť.  

Fialová: múdrosť, duchovnosť, sebavedomie, pokrok, odstránenie zla.

Zlatá: vyššie vplyvy, veľký majetek, neomedzené možnosti.

Strieborná: intuícia, jasnozrivosť, meditácia, odstraňuje negatívne sily, sila Bohýň. 

 Pokračovanie 


 

INDEX

 alenagott@gmail.com