Ako si vybrať ten pravý?

Najdôležitejším ukazovateľom je osobný názor. Každý má predsa iný vkus, iný cit. Vďaka typu pleti, spôsobom stravovania aj životným zvyklostiam má každý človek svoju špecifickú vôňu.

Ideálnym riešením k dokonalému výberu toho správneho parfumu je využitie vzoriek vôní. Vonné zložky sa uvoľňujú postupne niekoľko hodín, preto je možné jednotlivé vône otestovať v pokoji a vybrať si tú najlepšiu, vytvorenú práve pre vás.

Každá situácia si vyžaduje iný typ vône, inú intenzitu. Do školy či do zamestnania volíme vône ľahšie, ktoré okolie nedráždia, naopak, na večerné akcie sa núka zvoliť si parfum ťažší a odzbrojujúci.

Existuje pár jednoduchých trikov k dosiahnutiu maximálneho efektu. Parfum pôsobí najlepšie tam, kde je pokožka najprekrvenejšia. V malom množstve sa preto aplikuje za uši, na zápästie, lakťovú jamku, ale aj na členky. Je dobré nechať vôňu pokožkou najskôr vstrebať a až potom sa obliecť. Pre intenzívnejší dojem je možné parfum naniesť na čerstvo umyté vlasy, kde veľmi dobre drží. Naopak, pre nižšiu intenzitu postačí vstúpiť do obláčika, vytvoreného strieknutím parfumu pred seba.

Nesmieme zabudnúť, že výsledná vôňa je našou vizitkou, ovplyvňuje správanie nás i nášho okolia a má tiež vplyv pri nadväzovaní nových vzťahov.

Vitajte vo svete vôní!

Milí priatelia,

radi by sme vám predstavili náš katalóg, v ktorom nájdete kompletnú ponuku parfumovaných produktov ESSENS. Sme presvedčení, že si naše produkty parfumovaného radu skutočne zamilujete.

Každý parfum má tri zložky, ktoré sa uvoľňujú postupne. 

 

 

HLAVA  - Veľmi intenzívna vôňa, ktorú cítiť hneď po aplikácii. Tento vnem trvá pár sekúnd, ale pri niektorých parfumoch to môže byť aj 15 minút.

ZÁKLAD - Vôňa, ktorú je cítiť okamžite po odznení hlavy, intenzita sa pohybuje okolo 2-3 hodín.  

SRDCE - V tejto fáze sa vonné látky uvoľňujú pozvoľna, doba trvania sa predlžuje na niekoľko, niekedy aj desiatky hodín.

Podľa vôní sa parfumy delia do niekoľkých základných skupín, ktoré sa medzi sebou môžu kombinovať.

Kvetinové vône

Kvetinové vône môžu byť svieže, ako aj sladké. Hlavné zložky tvoria kvetiny: jazmín, ruža, konvalinky, ylang-ylang, tuberóza, kosatec, fialka a ďalšie. Zvyčajne ide o dámske vône, ale v tejto kategórii nájdeme aj pánske. V kombinácii s inými druhmi vôní dostávame podskupiny, ako napr. kvetinovo - orientálne, kvetinovo - ovocné a pod.

Orientálne vône

Zvyčajne ide o ťažšie a zmyselné vône, v ktorých prevládajú zložky ako ambra, vanilka, kadidlo, santalové drevo a korenie. Tento typ vôní sa vyskytuje medzi pánskymi aj dámskymi parfumami.

Ovocné vône

Pri týchto vôňach býva veľmi výrazná ovocná zložka. Obsahuje väčšinou zložky broskyne, jablka, marhule, čiernych ríbezlí a ďalšie. Najčastejšie sa vyskytujú v kombinácii s kvetinovými vôňami.

Drevité vône

Drevité vône sa vyskytujú medzi dámskymi aj pánskymi vôňami a zvyčajne sa kombinujú s orientálnymi zložkami, korením, citrusmi a kvetinami. Najčastejšími zložkami sú santalové, cédrové aj ružové drevo.

Chyprové vône

Do tejto kategórie zaraďujeme suchšie, elegantné vône. Medzi základné zložky radíme dubový mach, bergamot aj pačuli. Časté sú kombinácie chyprových tónov s kvetinovými alebo zelenými tónmi.

Vodné vône 

Kategória typicky sviežich vôní, ktoré obsahujú zložky vodného melónu či vodných kvetov. Často sa kombinujú s kvetinovými či ovocnými zložkami.

Fougerové vône 

Klasická skupina sviežich pánskych vôní obsahujúcich papradie, kumarín a často aj levanduľu.

Zelené vône

Zelené vône obsahujú prvky, ako sú drevo, mach, ihličie, svieže lístie, konvalinka a pod. Najčastejšie sa vyskytuje v kombinácii s kvetinovými zložkami.

Citrusové vône

Šťavnaté a svieže vône s výraznou citrusovou zložkou pomaranča, bergamotu, citrónu. Do tejto kategórie zaraďujeme dámske aj pánske vône, ale aj vône unisex, teda vhodné pre obe pohlavia. Citrusové tóny sa kombinujú napr. s drevitými, korenenými či kvetinovými zložkami.

 

pokračovanie

 


 

INDEX

alenagott@gmail.com