ESSENS kozmetika s kolostrom

 

Čo je Colostrum? Colostrum, slovensky mledzivo, je prvé mlieko produkované cicavcami niekoľko hodín po pôrode. Má jedinečné zloženie, ktoré sa líši od zloženia bežného mlieka. Táto prvá potrava je veľmi dôležitá pre zdravý vývoj a rast a je prirodzeným prostriedkom pre naštartovanie imunitného systému novonarodeného jedinca.

Colostrum je cenné pre svoj vysoký obsah imunitných zložiek nevyhnutných pre prežitie vo svete plnom mikroorganizmov. Je najbohatším zdrojom imunoglobulínov (protilátok) a rastových faktorov. V colostre možno ďalej nájsť celý rad prospešných látok, ktoré stimulujú činnosť imunitného systému. Colostrum je zaujímavé i z výživového hľadiska. Ide o potravinu s komplexným výživovým profilom, ktorá obsahuje ideálne zloženie bielkovín, tukov, cukrov, vitamínov, minerálov a enzýmov.

Colostrum ESSENS je vhodné pre všetkých, ktorí chcú podporovať svoje zdravie prirodzeným spôsobom. Jedná sa o potravinový doplnok vyrobený z kravského (bovinného) colostra najvyššej kvality. Bovinné colostrum je svojím zložením veľmi podobné colostru ľudskému. Preto je stále častejšie využívané ako komplexná prírodná látka na podporu imunity u detí, dospelých, športovcov i seniorov.

Colostrum ESSENS by mala pravidelne užívať celá rodina pre posilnenie svojho zdravia.

ESSENS vám prináša colostrum od jediného certifikovaného českého výrobcu, je vyrobené na čisto prírodnej báze z tých najkvalitnejších českých surovín a pod farmaceutickým dohľadom.

Balenie: 60 kapsúl 

Cena:  29,90 E

Aktívne látky:  Colostrum IgG40, 400 mg/kapsula

Zloženie: Bovinné colostrum, stearan horečnatý (kĺzadlo), zloženie kapsuly (želatína, oxid titaničitý)

Dávkovanie: 2 kapsuly denne (najlepšie večer pred jedlom zapiť dostatočným množstvom tekutiny)

Colostrum ESSENS je doporučované ako doplnok stravy

tiež pri:

častých bakteriálnych a vírusových infekciách

ochoreniach spojených s poruchami imunity

nádorovom ochorení

zápalových ochoreniach zažívacieho traktu (žalúdočné vredy a pod.)

infekciách čriev spojených s hnačkou

rekonvalescencii

intenzívnej športovej príprave alebo fyzickej námahe (zníženie prejavov starnutia).

Aké je zloženie Colostra ESSENS?

Colostrum obsahuje mnoho potrebných protilátok (imunoglobulíny, cytokíny, laktoferín), esenciálne aminokyseliny, vitamíny (A, D, E, C, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovú, kyselinu pantotenovú, biotín, niacín), minerály a stopové prvky (sodík, draslík, vápnik, fosfor, horčík, železo, jód, chróm), ktoré sa významným spôsobom podieľajú na ochrane čerstvo narodeného jedinca pred škodlivinami okolitého prostredia.

Čo sú to imunoglobulíny a aký majú význam?

Imunoglobulíny (protilátky) sú špecializované molekuly vytvárané imunitným systémom pri stretnutí s cudzorodými látkami, napr. vírusmi a baktériami. Ich úlohou je rozoznať, neutralizovať a zaistiť odstránenie škodlivých mikroorganizmov, odštartovať správnu a rýchlu obrannú reakciu na možné zdravie poškodzujúce činitele.

Colostrum je veľmi bohaté najmä na imunoglobulíny typu IgG, ďalej IgA a IgM. Kvalita colostra sa všeobecne stanovuje podľa množstva imunoglobulínov IgG, ktorých je v colostre najviac. Colostrum ESSENS má obsah IgG najmenej 40 % z celkového množstva bielkovín.

Aká je úloha rastových faktorov?

Rastové faktory zaisťujú nášmu telu nielen normálny rast a vývoj, ale pomáhajú tiež regenerovať a urýchľovať obnovovanie poškodených svalov, kože, kostí, šliach a nervových tkanív. Rastové faktory sú biologicky veľmi aktívne látky, ktoré pozitívne ovplyvňujú rast a vývoj buniek a tkanív, podporujú metabolizmus tukov, cukrov a tiež potlačujú rast a rozmnožovanie telu škodlivých buniek. V colostre sú rastové faktory obsiahnuté vo vysokých koncentráciách, napr. IGF - inzulínu podobný rastový faktor, TGF - transformačný rastový faktor, EGF - epiteliálny rastový faktor.

Rastové faktory stimulujú tvorbu svalových tkanív, čo je dôležité napríklad pre športovca alebo pri rekonvalescencii. Podporujú spaľovanie prijatých tukov - využiteľné pri diétach. Omladzujú pokožku (s pribúdajúcim vekom, už od 25 rokov, hladina rastových hormónov klesá).

Je Colostrum ESSENS skutočne na prírodnej báze?

Áno. Colostrum ESSENS je mlieko z prvých dvoch dní laktácie vo forme sušeného prášku. U tohto mlieka bola iba odstránená voda cestou sprejového sušenia za prísne stanovených a sledovaných podmienok. Tento proces spracovania zabraňuje poškodeniu biologicky cenných látok vyskytujúcich sa v colostre.

Je Colostrum ESSENS vhodné i pre deti?

Áno! Colostrum je vhodné pre deti od 3 rokov. Je známe, že deti v detskom kolektíve si často vzájomne prenášajú rôzne druhy prechladnutí. Colostrum ESSENS je tak výborným pomocníkom pre posilnenie ich imunity.

Môžu Colostrum ESSENS užívať i osoby, ktoré horšie znášajú príjem laktózy?

Vďaka veľmi nízkemu obsahu mliečnej laktózy je colostrum alergikmi oveľa lepšie znášané ako bežné mlieko. Okrem iného sa colostrum tiež stará o zdravie našich čriev, najmä o vyvážené zloženie črevnej mikroflóry. Z tohto pohľadu možno zaradiť Colostrum ESSENS medzi prebiotiká.

Ako je to teda v skutočnosti s užívaním Colostra ESSENS u tehotných žien alebo dojčiacich matiek?

Je nepísaným pravidlom, že tehotné a dojčiace ženy by mali konzultovať so svojím lékarom užívanie čohokoľvek. Hoci je colostrum prvou potravinou vytvorenou samotnou prírodou, je netoxické, nenávykové a nemalo by ublížiť tehotným ženám ani dojčiacim mamičkám, konzultujte jeho užívanie v tehotenstve a v období dojčenia s lekárom.

Aké je doporučené dávkovanie Colostra ESSENS?

Pre udržanie zdravia odporúčame užívať dve balenia, teda dvojmesačnú kúru. Potom 1 - 2 mesiace vynechať a následne kúru opakovať. Možné je ale i celoročné užívanie.

Možno Colostrum ESSENS užívať spoločne s inými liekmi alebo doplnkami stravy?

U colostra nie sú známe žiadne vedľajšie reakcie (interakcie) s inými liekmi či doplnkami stravy. Colostrum ESSENS pomáha zvyšovať absorpčnú schopnosť tráviaceho traktu a zároveň sa stará o zdravie čriev. Potraviny, byliny, prírodné látky aj lieky sa potom stávajú pre naše telo biologicky dostupnejšími.

Denný krém  obmedzujúci prejavy starnutia

Pletový krém s obsahom prírodnej látky colostrum a s výtažkami zo špeciálnych rias. Intenzívny účinok starostlivo zvolených zložiek krému podporuje obnovu kožných buniek a zjemnuje vrásky. Nanášajte každé ráno na ocistenú a osušenú pleť tváre a krku.

 

 

Obsah: 50 ml 

Cena: 35,30 E

Nočný krém  obmedzujúci prejavy starnutia

Pleťový krém pre nočnú regeneráciu pokožky s látkami, ktoré predlžujú mladý vzhľad pleti - prírodnou látkou colostrum a patentovanou látkou cyklopeptid. Cielene zvolená kombinácia účinných zložiek zlepšuje elasticitu a pevnosť kožných buniek. Nanášajte každý večer na dobre očistenú a osušenú pleť tváre a krku. Odporúča sa používať v kombinácii so sérom.

 

 

Obsah: 50 ml 

Cena: 35,30 E 

Sérum obmedzujúce prejavy starnutia

Pleťové sérum s prírodnou látkou colostrum, kyselinou hyalurónovou a patentovaným prípravkom Dermotenseur, ktorý má spevňujúci účinok na pokožku, podporuje tvorbu nových kolagénových a elastických vlákien a tonizuje pleť. Pokožka je po nanesení séra mäkšia a získava prirodzený vzhľad.

Odporúča sa používať pred nanesením nočného krému, nanášajte na očistenú a osušenú pleť tváre a krku.

 

 

Obsah: 30 ml 

Cena:  35,30 E

Očný gél obmedzujúci prejavy starnutia

Očný gél obsahuje prírodnú látku colostrum, zmes extraktov z kôry jaseňa a kyselinu hyalurónovú. Gél redukuje vačky pod očami a osviežuje okolie očí. Nanášajte na pleť ľahkým vklepaním od vnútornej k vonkajšej strane očí.

 

 

 

 

Obsah: 30 ml 

Cena: 35,30 E

 

Pleťové tonikum obmedzujúce prejavy starnutia

Bezalkoholové tonikum na tvár obsahuje prírodnú látku colostrum a Physiogenyl. Jeho nanesením dodáte pleti osvieženie a hydratáciu. Používajte na čistenie pleti ráno i večer.

Obsah: 150 ml

Cena: 13,20 E

 

 

 

 

Jemné pleťové mydlo obmedzujúce prejavy starnutia

Jemné mydlo na tvár s prírodnou látkou colostrum, Aloe vera a morskými riasami. Kombinácia látok intenzívne čistí pleť, pritom pokožku nevysušuje a nedráždi. Šetrné k pokožke, neobsahuje farbivá. Používajte na čistenie pleti ráno i večer. Malé množstvo mydla naneste na navlhčenú pleť a krúživými pohybmi mydlo napeňte, následne opláchnite vodou.

Obsah: 150 ml 

Cena: 13,20 E

 

 

 

 

Sprchový gél s colostrom

Sprchový gél s colostrom dodáva pokožke príjemnú vôňu a zložky v ňom obsiahnuté pokožku hydratujú a vyživujú. Prítomnosť colostra v zložení sprchového gélu naviac podporuje regeneráciu kožných buniek (anti-aging efekt), dodáva pokožke potrebné vitamíny a minerály nevyhnutné pre jej vitalitu. Pre každodennú starostlivosť o telo, vhodný pre všetky typy pleti.

 

 

Obsah: 200 ml 

Cena: 4,90 E

 

Krém proti celulitíde s colostrom

Aktívne zložky, najmä komplex látok z riasy Fucus, brečtan, guarana, horký pomaranč a rozmarín, obsiahnuté v tomto výrobku, pomáhajú stimulovať štiepenie tukov v pokožke, redukovať prejavy celulitídy a formovať kontúry tela (v oblasti stehien, bokov, ramien a brucha). Prítomnosť colostra v zložení krému naviac podporuje regeneráciu kožných buniek (anti-aging efekt), dodáva pokožke potrebné vitamíny a minerály nevyhnutné pre jej vitalitu a má pozitívny vplyv na potlačenie prejavov starnutia. Pre každodennú starostlivosť o telo a pomoc v boji proti celulitíde.

 

 

Obsah: 200 ml 

Cena: 7,70 E

 

Výživný telový krém s colostrom

Telový krém s obsahom vitamínov a prírodných olejov. Prítomnosť colostra v zložení krému naviac podporuje regeneráciu kožných buniek (anti-aging efekt), dodáva pokožke potrebné vitamíny a minerály nevyhnutné pre jej vitalitu. Dodáva pokožke pružnosť, hebkosť a vyživuje ju. Pre každodennú starostlivosť o telo, vhodný pre všetky typy pleti.

 

 

 

Obsah: 200 ml 

Cena : 7,70 E

Pokračovanie 


 

INDEX

 

alenagott@gmail.com