Rad s Aloe vera

Aloe vera je subtropická rastlina bez stonky, ktorá dosahuje výšku až 100 cm. Aloe pochádza pravdepodobne zo severnej Afriky, v súčasnosti sa ale pre svoje blahodárne účinky pestuje po celom svete. Aloe má dužinaté zelené listy, ktorých okraje sú zubaté a majú tŕne. 

Z dužiny listov sa získava priehľadná tekutina, ktorá sa pre svoje priaznivé účinky na zdravie využíva ako výživový doplnok. Aloe sú prisudzované upokojujúce účinky na pokožku, preto je hojne využívaná aj v kozmetike. Klinické štúdie preukázali, že gél z Aloe vera obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerály, enzýmy, polysacharidy a mnoho ďalších prospešných látok.

Aloe vera ESSENS sa získava z listov druhu Aloe vera Barbadensis Miller najvyššej kvality. Rastliny sa pestujú v prirodzenom prostredí bez znečistenia v oblasti Jaumave v Mexiku. Rastliny sú v BIO kvalite, pri ich pestovaní neboli použité žiadne hnojivá, insekticídy alebo herbicídy. Rastliny sú polievané iba dažďovou vodou alebo pramenitou vodou z okolitých hôr. Kvalita surovín i výrobného procesu je doložená mnohými certifikátmi.

Aloe vera:

• prispieva k ochrane proti mikroorganizmom a celkovej fyzickej pohode

• pôsobí priaznivo proti únave

• podporuje trávenie, prispieva k zdraviu tráviaceho systému

• pomáha udržiavať normálnu hladinu krvného cukru

• prispieva k udržaniu zdravej pokožky

 

Gél z našich rastlín sa získava novou revolučnou metódou Totaloe, ktorá využíva najnovšie poznatky a technológie. Gél si zachová v priebehu spracovania všetky priaznivé účinky, ktoré sú potom prenesené aj do konečných produktov. Proces Totaloe kombinuje tradičnú metódu ručného spracovania s ďalšími fázami, ktoré zaisťujú, že získaný gél si zachová vysoký obsah účinných látok a je zbavený všetkých nežiadúcich zložiek. Vynikajúca kvalita je daná nielen metódou spracovania, ale aj kvalitou rastlín, ktoré sú pestované v prirodzenom subtropickom prostredí nádherného údolia Jaumave.

Aloe vera ESSENS

99,5% gél na pitie s vitamínom C

99,5% gél na pitie s hroznovým koncentrátom

Výživový doplnok gél z Aloe vera 99,5%

Doplnok výživy obsahuje prírodný 99,5% gél s malými kúskami dužiny Aloe vera Barbadensis Miller pochádzajúcej z Mexika spracovanej metódou Totaloe

Neobsahuje aloín.

Výrobca suroviny je certifikovaný Medzinárodnou vedeckou radou pre Aloe vera, I.A.S.C.

Doporučené dávkovanie: 15 až 90 ml denne v niekoľkých dávkach (1 pol. lyžica = cca 15 ml)

Obsah: 500 ml

cena 15,30 E

Zloženie (s vitamínom C): Aloe vera Barbadensis Miller gél, kyselina askorbová (vitamín C), xanthan, regulátor kyslosti kyselina citrónová, konzervačné látky benzoan sodný, sorban draselný.

Zloženie (s hroznovým koncentrátom): Aloe vera Barbadensis Miller gél, fruktóza, hroznový koncentrát, aróma Aloe vera, xanthan, regulátor kyslosti kyselina citrónová, konzervačné látky benzoan sodný a sorban draselný.

Skladovanie: Skladujte do +25 °C. Po otvorení uchovávajte pri teplote do +6 °C. Skladujte mimo dosahu detí!

Upozornenie: Výrobok nie je určený deťom do 3 rokov. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Prípravok neužívajte ako náhradu pestrej stravy. Pred použitím pretrepte.

V prípade špecifických zdravotných problémov konzultujte užívanie Aloe vera s lekárom.

 

Obsah: 500 ml

cena 15,30 E

Aloe vera výživové doplnky

Aloe vera + Boswellia

Aloe vera + Q10

Výživové doplnky Aloe vera Essens + Boswellia a Aloe vera Essens + Q10 obsahujú extrakt z rastliny Aloe vera Barbadensis Miller, bohatú zmes vitamínov, minerálov, aminokyselín a enzýmov.

Boswellia: Rastlina Boswellia (slovensky kadidlovník) je strom, ktorého používanie má niekoľkotisícročnú tradíciu. Jeho na terpény bohatá miazga slúžila ako vzácna obeť Bohom už v starom Egypte. Živica tohto stromu je tým známym kadidlom, ktoré bolo ako kráľovský dar vo svojej dobe cenené viac ako zlato. Extrakt Boswellia napomáha udržiavať zdravé kĺby a má na ne „čistiaci“ účinok (Antiartrotický efekt). Môže tiež prispievať k prirodzenej tvorbe kolagénu a komplexne pôsobiť na posilnenie kostí a kĺbov.

Koenzým Q10: Koenzým Q10 je látka podobná vitamínom. Je prirodzene obsiahnutý v tele každého jedinca, a to najmä v mozgu a v bunkách srdcového svalu. Pôsobenie koenzýmu Q10 chráni bunky v tele pred predčasným opotrebením a prirodzene tak chráni bunky aj celý organizmus pred prejavmi predčasného starnutia. Napomáha redukcii voľných radikálov v tele, má pozitívny vplyv na posilnenie imunity a obranyschopnosti organizmu. Môže tiež pozitívne ovplyvniť odolnosť proti únave a napomáha dodať energiu organizmu pri fyzickej námahe. Koenzým Q10 sa uplatňuje pri chronickej únave, slabosti a úbytku síl (najmä vo vyššom veku).

Zelené korenie: Extrakt zeleného korenia zvyšuje efekt pôsobenia Aloe vera a koenzýmu Q10. Stimuluje vstrebávanie účinných látok a napomáha dosiahnutiu jej vyššej a tým aj účinnejšej hladiny v krvi. 

 

Výživové doplnky Aloe vera Essens + Boswellia a Aloe vera Essens + Q10 obsahujú extrakt z rastliny Aloe vera Barbadensis Miller, bohatú zmes vitamínov, minerálov, aminokyselín a enzýmov.

Balenie: 60 kapsúl 

Cena:  33,75 €

Doporučené dávkovanie: 2 kapsuly denne (zapiť dostatočným množstvom tekutiny).

 

Aloe vera výživový doplnok

Aloe vera koncentrát s výťažkami z bylín

Výživový doplnok Aloe vera koncentrát so sladidlom (z rastliny Stevia rebaudiana bertoni) obsahuje koncentrát Aloe vera Barbadensis Miller (10:1), bioaktívnu látku cholín a extrakty z bylín: púpava lekárska, pestrec mariánsky a žihľava dvojdomá.

Aloe vera

Aloe vera je rastlina, ktorá napomáha udržiavať zdravú epiteliálnu vrstvu pokožky, prispieva k udržaniu a posilneniu prirodzenej imunity, obranyschopnosti proti mikroorganizmom. Pôsobí pozitívne proti únave, podporuje tráviaci systém a celkovo prispieva k pohode organizmu. Rovnako napomáha udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi. Priaznivo pôsobí na reprodukčné ženské orgány, reguluje menštruačný cyklus.

Púpava lekárska

Extrakt z koreňa byliny púpavy lekárskej má priaznivý vplyv na hladinu cholesterolu v krvi, čím pôsobí priaznivo na kardiovaskulárny systém. Prispieva k dobrej funkcii zažívacieho traktu a podporuje trávenie.

Pestrec mariánsky

Extrakt zo semien byliny pestrec mariánsky má hepatoprotektívne účinky. Podporuje správnu funkciu pečene. Napomáha udržiavať zdravé srdce.

Žihľava dvojdomá

Extrakt z listov byliny žihľavy dvojdomej podporuje obranyschopnosť organizmu. Prispieva k celkovej telesnej vitalite a životnej energii. Má priaznivé účinky pre zdravie srdca a respiračného systému. Taktiež podporuje žilovú cirkuláciu a pomáha tak redukovať pocit ťažkých a unavených nôh. Priaznivo pôsobí na posilnenie vlasov, nechtov a kostí.

Cholín

Cholín je bioaktívna látka, kedysi radená medzi vitamíny skupiny B, teraz zaradená medzi „kvázivitamíny“ alebo medzi „vitagény“ ktoré na rozdiel od vitamínov majú pre organizmus význam aj ako stavebné a energetické zdroje.

Objem 100 ml, 

Cena: 15,30 E

Doporučené dávkovanie: 2x denne 2,5ml (1 čajová lyžička= cca 5ml)

 

 

Aloe vera  vlasová kozmetika

Šampón pre všetky typy vlasov

Kondicionér pre všetky typy vlasov

Šampón na farbené a suché vlasy

Kondicionér na farbené a suché vlasy

 

 

Šampón pre všetky typy vlasov s obsahom Aloe vera, konopného oleja, extraktom zo siedmich bylín a soli z Mŕtveho mora

 

Obsahuje extrakt Aloe vera, ktorý podporí zdravý rast vlasov, výrazne zlepší ich kvalitu, dodá im objem a nádherný lesk. Preniká hlboko do štruktúry vlasu, dokonale hydratuje a regeneruje poškodené a vysušené končeky vlasov. Prírodné látky obsiahnuté v konopnom oleji dodávajú vlasom pevnosť, účinne ich vyživujú a dokonale chránia pred vysychaním. Mastné kyseliny konopného oleja podobné mastným kyselinám v ľudskom tele zvlhčujú pokožku hlavy, bránia vysychaniu vlasov a tvorbe lupín. Šampón obsahuje extrakt zo siedmich druhov bylín: prasličky roľnej, hluchavky bielej, podbeľa lekárskeho, žihľavy dvojdomej, brezy bielej, harmančeka lekárskeho a lopúcha väčšieho pre zlepšenie vzhľadu a kvality vlasov. Soľ z Mŕtveho mora s vysokým obsahom dôležitých minerálov a stopových prvkov má liečebné a relaxačné účinky.

Kondicionér pre všetky typy vlasov s obsahom Aloe vera a extraktom zo siedmich bylín

Extrakt Aloe vera zahrnie vaše vlasy blahodárnymi účinkami, podporí ich zdravý rast, výrazne zlepší kvalitu vlasov, dodá im objem a nádherný lesk. Preniká hlboko do štruktúry vlasu, dokonale hydratuje a regeneruje poškodené a vysušené končeky vlasov. Obsahuje extrakt z nasledujúcich siedmich bylín:

 1. praslička roľná posilňuje vlasy, dezinfikuje a vyživuje pokožku, zmierňuje tvorbu lupín
 2. hluchavka biela obmedzuje nadmerné mastenie vlasov a tvorbu lupín
 3. podbeľ lekársky zvyšuje kondíciu vlasov, posilňuje ich a dodáva im viac lesku
 4. žihľava dvojdomá posilňuje vlasy a pomáha v boji proti lupinám
 5. breza biela dodáva vlasom lesk a zdravý vzhľad, extrakt je účinný proti tvorbe lupín, obmedzuje mastnotu, po umytí vlasy zostávajú lesklé a poddajné
 6. harmanček lekársky má upokojujúci účinok na pokožku hlavy, obsahuje látku alfa-bisabolol, ktorá je antiseptická, protizápalová a antimikrobiálna, navyše zvyšuje lesk vlasov
 7. lopúch väčší sa oddávna používa na posilnenie vlasových cibuliek a na liečenie vlasov, obsahuje látky, ktoré výrazne zastavujú vypadávanie vlasov a regenerujú vlasové korienky

Silikóny obsiahnuté v kondicionéri prepožičiavajú vlasom vysoký lesk a poskytujú im ochranu pri fénovaní a žehlení. Silikóny vlas obaľujú a uzatvárajú. Tento obal chráni vlas proti štiepeniu, horúčave, mechanickému poškodeniu a UV žiareniu. Obal je čiastočne nepriepustný pre vodu, zabraňuje tak strate prirodzenej vlhkosti vlasu a zamedzuje krepovateniu vlasov vo vlhkom počasí.

Šampón na farbené a suché vlasy s obsahom Aloe vera, konopného oleja, extraktom zo šiestich druhov ovocia a soli z Mŕtveho mora

Obsahuje extrakt Aloe vera, ktorý podporí zdravý rast vlasov, výrazne zlepší ich kvalitu, dodá im objem a nádherný lesk. Preniká hlboko do štruktúry vlasu, dokonale hydratuje a regeneruje poškodené a vysušené končeky vlasov. Vhodná starostlivosť pre farbené a poškodené vlasy. Prírodné látky obsiahnuté v konopnom oleji dodávajú vlasom pevnosť, účinne ich vyživujú a dokonale chránia pred vysychaním. Mastné kyseliny konopného oleja podobné mastným kyselinám v ľudskom tele zvlhčujú pokožku hlavy, bránia vysychaniu vlasov a tvorbe lupín. Konopný olej obnovuje vlhkosť pokožky a vlasov, ktorú denne strácame kvôli slnečnému žiareniu, suchému vzduchu a nesprávne používaným mydlám, šampónom a umývacím prostriedkom. Obsahuje extrakt zo šiestich druhov ovocia: citróna, jablka, broskyne, manga, marhule a kivi. Soľ z Mŕtveho mora s vysokým obsahom dôležitých minerálov a stopových prvkov má liečebné a relaxačné účinky.

Kondicionér na farbené a suché vlasy s obsahom Aloe vera a extraktom zo šiestich druhov ovocia

Extrakt Aloe vera zahrnie vaše vlasy blahodárnymi účinkami, podporí ich zdravý rast, výrazne zlepší kvalitu vlasov, dodá im objem a nádherný lesk. Preniká hlboko do štruktúry vlasu, dokonale hydratuje a regeneruje poškodené a vysušené končeky vlasov. Poskytuje starostlivosť farbeným, suchým alebo poškodeným vlasom. Obsahuje extrakt z nasledujúcich šiestich druhov ovocia:

 1. citrón je prospešný pre rast vlasov
 2. jablko dodáva vlasom novú energiu, posilňuje a chráni vlasy v chladnom počasí
 3. broskyňa obnovuje, zjemňuje a vyživuje vlasovú pokožku
 4. mango vlasy oživuje, regeneruje a navracia im prirodzenú hydratáciu a silu, zanecháva ich zamatovo hebké a zdravo vyzerajúce
 5. marhuľa je známa pre svoje vyživujúce vlastnosti, hlboko hydratuje pokožku, obnovuje mäkkosť a pružnosť
 6. kivi dodáva vlasom hebkosť, objem, hydratáciu a prirodzený lesk

Obsiahnuté silikóny poskytujú vynikajúcu ochranu farbeným a poškodeným vlasom. Sú určené pre starostlivosť o silne poškodené vlasy a zvlášť pre ochranu ich končekov. Silikóny vlas obaľujú a uzatvárajú. Tento obal chráni vlas proti štiepeniu, horúčave, mechanickému poškodeniu a UV žiareniu. Obal je čiastočne nepriepustný pre vodu, zabraňuje tak strate prirodzenej vlhkosti vlasu a zamedzuje krepovateniu vlasov vo vlhkom počasí.

Objem 200 ml

Cena šampón:  5,60 E

Cena kondicionér: 6,30 E

Kozmetika na holenie

Aloe vera - kozmetika na holenie

Produktový rad kozmetiky na holenie s obsahom Aloe vera dodáva pokožke jemnosť, hladkosť, hydratáciu a eliminuje nepríjemný pocit svrbenia pokožky po holení. Taktiež obsahuje unikátnu zložku Allantoin, ktorá okrem regeneračných účinkov pomáha pri hojení pokožky.

Aloe Vera

je okrem širokospektrálneho efektu pri vnútornom užívaní taktiež veľmi cenné pre svoje vynikajúce dermatologické účinky. Vďaka svojmu adaptogénnemu charakteru vyhovuje všetkým typom pokožky. Podporuje procesy bunečnej regenerácie, hojí poranenia, vďaka adstrigentným vlastnostiam zastavuje krvácanie a zabraňuje tvorbe jaziev. Podporuje liečbu akné a spojených kožných problémov. Má zvláčňujúce antioxidačné účinky (eliminuje voľné radikály). 

Allantoin podporuje obnovu tkanív a pre svoje cenné vlastnosti je veľmi využívaný v kozmetike aj v lekárstve. Je často obsiahnutý v krémoch proti akné, čistiacich a upokojujúcich tonikách, regeneračných pleťových krémoch, sprchových géloch či šampónoch, uplatňuje sa pri liečbe rán, zápalov pokožky, zlomenín a dokonca sa užíva aj vnútorne pri liečbe poškodených slizníc hltana a žalúdka.

PENA NA HOLENIE s Aloe vera a Allantoinom

Ochranná a hydratačná pena na holenie pre pohodlné, hladké a rýchle oholenie. Vďaka obsahu výťažkov z pšeničných klíčkov, pivných (vínnych) kvasiniek, kyseliny hyalurónovej a panthenolu napomáha regenerovať a hydratovať ochrannú lipidovú vrstvu poškodenej pokožky, pôsobí proti svrbeniu a upokojuje podráždenú kožu. Pena na holenie bola navrhnutá tak, aby ju vďaka svojmu zloženiu a jemnej sviežej vôni používali muži aj ženy.

Obsah: 200 ml

Cena: 5,85 E

BALZAM PO HOLENÍ s Aloe vera, Allantoinom a bambuckým maslom 

Upokojujúci a hydratačný balzam po holení s príjemnou korenistodrevitou vôňou dokonale zvláčňuje a chráni oholenú pokožku. Obsahuje bambucké maslo, ktoré tvorí predovšetkým komplex prospešných nenasýtených mastných kyselín. Tie sa veľmi ľahko vstrebávajú do pokožky a vynikajú schopnosťou viazať vodu (udržujú pokožku hydratovanú). Bambucké maslo chráni pred škodlivými vplyvmi ovzdušia, zvyšuje elasticitu pokožky a spomaľuje proces starnutia. Má protizápalové a hojivé účinky, obsahuje vitamíny A,D,E,F a podporuje prirodzenú obranyschopnosť pokožky. Balzam po holení je teda ideálny i pre osoby s citlivou pokožkou.

Obsah: 100 ml

Cena 5,85 E

 

Aloe vera  toothpaste

• svojim zložením využíva v maximálnej miere antibakteriálne účinky rastliny Aloe vera 

• odstraňuje prípadné zápaly ďasien a zmierňuje ich prejavy

• odstraňuje zubný povlak

• napomáha pri hojení drobných poranení a infekcií v dutine ústnej

• pravidelným používaním je možné predísť vzniku zápalových ochorení,

zabrániť vzniku zubných kazov a zvýšiť kvalitu zubnej skloviny

• poskytuje dlhodobý osviežujúci efekt v ústach

• neobsahuje fluór

Aloe vera ESSENS Zubná pasta

100 ml 

Aloe vera (Aloe vera Barbadensis Miller) je rastlina cenená pre svoje silné antibakteriálne a protizápalové účinky. Bohatá zmes vitamínov, minerálov a anorganických látok a organických zlúčenín obsiahnutých v Aloe vera pôsobí pozitívne na ľudský organizmus a napomáha k jeho ochrane a zdraviu. Niektoré národy dokonca považujú Aloe vera za prírodné antibiotikum.

Aloe vera ESSENS Zubná pasta svojim zložením v maximálnej miere využíva práve antibakteriálne a protizápalové účinky rastliny. Odstraňuje prípadné zápaly ďasien a zmierňuje ich prejavy. Rovnako aktívne napomáha pri hojení drobných poranení a infekcií v dutine ústnej. Prečo je Aloe vera ESSENS Zubná pasta bez flouru? 

Fluorid sodný je známy ako karcinogén. Ovplyvňuje mozgovú a nervovú činnosť, oslabuje obličky. Nadbytok fluóru sa môže prejavovať škvrnami na zubnej sklovine.

Dlhodobé, avšak aj malé prekročenie doporučenej dennej dávky môže spôsobiť bolesti kostí, stuhnutie, slabosť, kriedovo biele miesta na zuboch, hnedé alebo jamkovité zuby, výrastky na kostiach, rýchle starnutie, zvýšené riziko rakoviny, ochabnutú a vráskavú kožu alebo sklerodermiu.

V bežne prijímanej potrave je dostatočné množstvo fluóru, nie je teda nutné dodávať ho do tela dodatočne, a to ani prostredníctvom zubnej pasty. Podľa najnovších výskumov napomáha fluór vzniku osteoporózy. Preto sa odporúčajä zubné pasty bez fluóru pre deti aj dospelých.

 

Pravidelným čistením zubov pomocou Aloe vera ESSENS Zubnej pasty je možné predchádzať vzniku zápalových ochorení, zabrániť vzniku zubného kazu a zvýšiť kvalitu zubnej skloviny a vzhľad zubov, a to aj bez použitia fluóru v receptúrnom zložení. Tým sa naša zubná pasta radí medzi produkty, ktoré sledujú stále rastúci trend ochrany organizmu pred nadmerným používaním fluóru a jeho hromadením v ľudskom tele.

Návod na použitie: po každom jedle si dôkladne vyčistite zuby Aloe vera ESSENS Zubnou pastou.

Objem: 100 ml 

Cena: 7,00 E

 

Aloe vera soft spray

 

• pre rýchlu úľavu podráždenej pokožky

• pomoc a regenerácia pokožky pri odreninách

• starostlivosť o poškodenú pokožku

po nadmernom slnení

• bez parabénov a chemických zložiek.

Extrakt Aloe Vera je v kozmetike využívaný pre svoje regeneračné účinky. Polysacharidy obsiahnuté v extrakte zaisťujú dostatočnú hydratáciu buniek. Aktívne zložky extraktu stimulujú fibroblasty (základné bunky väzivových tkanív rozptýlených u človeka v rôznych častiach tela), týmto dochádza k rýchlejšej obnove buniek a pomáhajú znižovať rozmnožovanie baktérií.

Allantoin

Táto účinná látka podporuje obnovu tkanív a pre svoje cenné vlastnosti je veľmi využívaná v kozmetike i lekárstve, hlavne pre výrazné regeneračné a upokojujúce účinky. Allantoin priaznivo pôsobí v hojivých procesoch tým, že podporuje delenie buniek.

Chelidonium majus

Extrakt známy tiež pod názvom lastovičník s obsahom účinných alkaloidov izochinolinového typu je zjavne používaný pri mikrobiálnych ekzémoch, na nehojace sa, hnisavé rany, bercove vredy a bradavice. Pomáha taktiež pri výskyte kožných plesní.

Návod na použitie: podľa potreby nanesieme malé množstvo na pokožku a necháme voľne uschnúť.

Obsah: 100 ml

Cena: 10,50 E

 

ESSENS Aloe Vera Antiperspirant

• antiperspirant a deodorant v jednom

• znižuje a reguluje nadmerné potenie

• umožňuje prirodzené dýchanie pokožky

• dlhodobo neutralizuje zápach

• vďaka obsahu Aloe Vera upokojuje podráždenú

pokožku

• bez hliníka, hliníkových solí a parabénu

• nezanecháva škvrny na oblečení

• vhodný pre mužov aj pre ženy

 

ESSENS Aloe Vera Deo Stick UNISEX

Antiperspirant Deo Stick Unisex je účinný tuhý antiperspirant a deodorant v jednom, ktorý efektívne a dlhodobo reguluje potenie. Jeho príjemná svieža vôňa navodzuje pocit čistoty a je vhodná ako pre mužov, tak aj pre ženy. Vďaka obsahu aloe vera a čajovníka čínskeho je Antiperspirant Deo Stick šetrný k pokožke a dodáva jej potrebnú hydratáciu. Ľahko sa aplikuje, rýchlo schne a nezanecháva škvrny na oblečení ani na pokožke. Rozmery výrobku sú ideálne do každej dámskej kabelky, hravo sa schovajú v pánskej taške, či v priehradke auta.

 

ESSENS Aloe Vera Deo Roll-On UNISEX

Guličkový antiperspirant Deo Roll-On Unisex obsahuje 24 hodinovú účinnú formulu efektívne regulujúcu potenie. veľmi príjemná osviežujúca vôňa je vhodná ako pre mužov, tak aj pre ženy. Ihneď po aplikácii dochádza k okamžitému a dlhodobému pocitu sviežosti a čistoty. Obsahuje extrakt rastliny aloe vera, vďaka ktorému upokojuje podráždenú pokožku a dodáva jej potrebnú hydratáciu. Ľahko sa aplikuje, rýchlo schne a nezanecháva škvrny na oblečení ani na pokožke. Rozmery výrobku sú ideálne do každej dámskej kabelky, hravo sa schovajú v pánskej taške, či v priehradke auta.

Deo Stick

Obsah: 45 g

Cena:  5,40 E

 

Deo Roll-On

Obsah: 50 ml

Cena:  4,10 E

 

 

pokračovanie 


 

INDEX

alenagott@gmail.com